29
Kvě

Wishlist: 6 kuchařek, které mě nenechají spát | květen 2015

Spím klidně, ale musím na ně pořád myslet a byla bych nejradši, kdyby ležely na poličce v mé improvizované knihovně…

Totálně jsem jim propadla. Jenže víte co? Já podle nich většinou ani nevařím. Ráda v nich jen listuji, čtu si postupy a inspiruji se v kombinacích nejrůznějších surovin. Řekněme si to na rovinu, já prostě kuchařky ráda vlastním a užívám se ten pocit, že je v knihovně mám a můžu se s nimi těšit, kdykoliv se mi zachce.

Aktuálně si myslím na šest titulů. Jsou to kuchařky, které jsou poměrně čerstvě k sehnání a všechny vypadají nádherně. No nemyslete si, už jsem si některé byla párkrát okouknout v knihkupectví, ale přišla bych na buben, kdybych při každé návštěvě odešla domů s úlovkem.

Dost řečí o tom, jak se vyžívám v kuchařkám a pojďte se mrknout, které vypadají neskutečně lákavě!

Untitled design (1)

Dale Pinnock – Doktor šéfkuchař

Moc se mi líbí myšlenka celé knihy, na kterou já slyším – jídlo je jako lék a kdo se chce být zdravý a krásný, musí jíst. Pěkné že? Dle anotace jsem pochopila, že se jedná o recepty, které vám pomohou při konkrétním zdravotním problému. I já se tento přístup snažím na sobě testovat, neběžím hned pro prášky, a proto by se hodila další inspirace na pokrmy, které si doma připravím tzv. na předpis. Cenově se Doktor šéfkuchař pohybuje kolem 450 Kč a sežene ji například ZDE.

Ella Woodward – Lahodně s Ellou

Toto je úplná novinka na trhu. Jedná se o českou verzi kuchařky, kterou má na svědomí šikovná blogerka Ella z blogu Deliciously Ella. Dlouhý čas bojovala s velmi nepříjemnými příznaky syndromu posturální tachykardie a převzala veškerou kontrolu nad svou nemocí v momentě, kdy se ze dne na den rozhodla svůj jídelníček sestavit z rostlinné stravy. Vzdala se masa, mléčných výrobků, cukru, lepku a čehokoliv průmyslově zpracovaného. Kuchařku jsem ještě v ruce neměla, ale očekávám stránky plné vitamínů a optimismu s neuvěřitelnou dávkou inspirace. Knihu seženete například ZDE a cenově se vejdete do 300 Kč.

Natasha Corret & Vicky Edgson – Opravdu zdravě

Na této kuchařce pracovaly dvě dámy, špičky ve svém oboru a myslím si, že z toho vzešel úžasný materiál. Natasha Corret je vegetariánská šéfkuchařka a Vicki Edgson přední odbornicí na výživu – ideální kombinace, že? Obsah vypadá krásně a namátkou jsem pokaždé otevřela moc zajímavé kombinace, např. hummus ze špenátu, karí z fazolek mungo. Jenom o tom píšu a sbíhají se mi sliny! Opravdu zdravě koupíte za cca 500 Kč a objednat si ji můžete ZDE.

Untitled design (2)

David Frenkiel & Luise Vindahl – Green Kitchen Travels (+ The Green Kitchen)

Kdo nezná blog The Green Kitchen Stories, jako by nebyl! Krásné fotky, zajímavé recepty – myslím, že všichni se snažíme tomuto páru aspoň trochu přiblížit. Green Kitchen Travels je už druhá kuchařka, kterou vydali, ale já nemám ani tu první. Brala bych obě! Kdo má problém s angličtinou, bude si muset ještě chvilku počkat, kuchařky nemají české překlady. V knihách najdete nápaditou vegetariánskou kuchyni a plno inspirace i z jejich cest po celém světě. Kuchařky zakoupíte na Amazonu, nebo ZDE a ZDE - cenově se pohybují v rozmezí 800 – 1000 Kč.

Jana Vlková – Květinová kuchařka

Krásná a netradiční kuchařka! Musím uznat, že takovou ve sbírce ještě nemám a přitom tak ráda během vaření využívám různé bylinky a kvítí. Už jsem do knihy nahlédla a moc se mi líbila i část, ve které autorka podrobně popisuje jednotlivé květiny a jak je možné je v kuchyni využít. Koupíte ji přibližně za 400 Kč a objednat si ji můžete ZDE.

Dita Pecháčková – Deník Dity P. 2

Tak tato kuchařka ještě z tiskárny ani nevychladla. Já mám Ditu moc ráda, Albert magazín patří mezi mé nejoblíbenější food čtení, a líbí se mi i její příběhy a koncept celé kuchařky. Vzhledem k tomu, že se jí toho v životě od poslední kuchařky plno událo, jsem moc zvědavá, jakým způsobem se to promítne i do jejího psaní a jaké recepty si pro nás připravila. Ano, jedná se o klasickou kuchařku, ale i v té se najde plno inspiraci na bezlepkové vaření a pečení! Cenově bude k mání za cca 400 Kč a předobjednat si ji můžete například ZDE.

Já budu mít narozeniny až zase za rok a Vánoce jsou taky dost v nedohlednu. Jsem zvědavá, u jaké kuchařky to nevydržím a udělám si radost! :)

A mám na vás dotaz, pomůžete? Jelikož tu mám už slušnou zásobu nejrůznějších kuchařek, uvítali byste na blogu jejich recenze? Myslím si, že recenzi na kuchařku je možné psát až v momentě, když z ní uvaříte aspoň 5 jídel, protože jinak vlastně člověk popisuje jen její vizuální stránku. Některé recepty bych tedy uvařila, ty nejlepší případě zveřejnila a kuchařku vám buď doporučila, nebo ne. Měli byste o to zájem?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone
 • Katarína Matejová

  Recenzie kuchárok by som ocenila, už som sa vďaka nim k pár skvelým kuchárskym knihám dostala a iné šťastne obišla, takže skvelý nápad, palec hore!

 • Petra Melicherová

  Vidím to na super novou rubriku! :)

 • pišišvorka

  Určitě by zájem byl! :) Speciálně z prvních tří zmíněných…určitě se po jedné z nich příště v knihkupectví podívám :) (a to i přesto, že je taky moc často nevytáhnu, když nevím, co uvařit :D)

 • Adéla Minaříková

  Super nápad :) určitě recenze na kuchařky! Už se těším :)

 • Mlok cestovatel

  Už jenom tenhle letmý náhled na nové kuchařky je super a hodně přínosný. Takže recenze by třeba mě určitě potěšily.