18
Kvě

Knižní klub: Rostya Gordon-Smith, Věra Staňková – Úspěšně s kůží na trh

Rostya je taková naše česká Sheryl Sandberg. Je to nesmírně šikovná dáma, která se pohybuje ve sféře řízení a rozvoje lidských zdrojů, procestovala půl světa, založila pár firem a společností a podílela se na na nejrůznějších projektech. Sleduji ji už nějaký pátek, sem tam se o ní objeví článek a nedávno přijala pozvání i do Show Jana Krause, kde byla mimochodem úžasná. No asi bych se tu dokázala ještě chvíli rozplývat, snad mi mé nadšení prominete, ale já prostě fandím úspěšným ženám, které si jdou za svým, dělají svou práci s láskou a zařídí si svůj život takovým způsobem, že během profesně bohatého života zvládají vychovat i několik dětí (Rostya má 4 syny). Knihu, kterou vám dneska představím napsala ve spolupráci s Věrou Staňkovou, která je neméně zajímavá a úspěšná dáma v tom, co dělá. Věra rozvíjí svůj potenciál v novinařině, spolu s Hanou Katrňákovou založila společnost Keswick Partners, kde se stará o PR a mediální obraz a samozřejmě se věnuje i konzultační a školící činnosti v oblasti PR a marketingu všeobecně.

Myslím, že už jen kvůli těmto jménům lze očekávat, že bude stát tato knížka minimálně za přečtení. Ano, stojí a troufám si tvrdit, že spolu s titulem Petra Ludwiga – Konec prokrastinace patří k těm nejlepším z oblasti osobního rozvoje, co ve své knihovně mám….

Pro koho se hodí Úspěšně s kůží na trh? Svou kapitolu si tam najdou úplně všichni – živnostníci, zaměstnanci i zaměstnavatelé. Je vhodná tedy pro ty, co chtějí něco dokázat, snaží se na sobě neustále pracovat a jdou svému vytyčenému cíli naproti. Tato knížka může sloužit jako pomocník, až se budete ucházet o svou vysněnou práci, nebo pomůže i řediteli, který si svého firemního tahouna chystá vybírat. Ti, co jsou na volné noze můžou v knížce objevit plno tipů, jak dát o sobě vědět, na co je dobré myslet, čemu předcházet a čemu se raději vyhýbat. Není to těžké čtení, rozhodně budete všechno rozumět. Knížka je plná know-how obou dam, nechybí různé osobní zkušenosti, zajímavé citáty i různá praktická cvičení, která vás můžou posunout zase o kus dál.

Formát knihy je hodně zajímavý. Vazba je dost dlouhá, ale díky tomu je na všech stránkách plno místa k případným poznámkách, ke kterým text přímo vyzývá. Do metra je to sice trochu nepříjemné čtení, osobně jsem několikrát loktem žďuchla do souseda, ale co, to se dá prominout. Holt to není klasický beletristický titul, ale je to spíše příručka, která nabádá k tomu si pár věcí  v hlavě porovnat.

Je také hodně pravděpodobné, že plno věcí už dávno znáte. Setkala jsem se i s názorem, že v knížce není nic objevného, ale za sebe musím říct, že nikdy není na škodu si i to známé znovu připomenout, vidět to černé na bílém, chvíli se na to soustředit a nechat si to v hlavě pár minut lehce přelévat ze strany na stranu. Rozhodně ale od knihy nečekejte, že jen co ji dočtete, stane se z vás úspěšná osoba. Samotné autorky upozorňují na to, že vybudovat si dobré jméno v konkrétní profesi či společnosti je hlavním pracovním úvazkem na celý život, s čímž naprosto souhlasím.

Pokud se tedy ve svém životě nechcete přestat učit a rozvíjet se, je to pro vás 13 ideálních kapitol. Je to totiž kniha, která bude mít jednou lehce ošoupané rohy a bude plná barevných papírků…

A jestli jsem vás stále nepřesvědčila o tom, že je tento titul nesmírně přínosné čtení, mrkněte se na návštěvu Rostyi u pana Krause, no není ona inspirující?

 

Co bych si měla přečíst dalšího, máte nápad?

Začíná se mi zásoba nepřečtených titulů v mé knihovničce silně zužovat, tak budu ráda za jakýkoliv tip, díky! :)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone